Ogólnopolska akcja
„Bezpieczne Wakacje 2019”


Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem. 


Ogólnopolski konkurs plastyczny
„Moje Bezpieczne Wakacje 2019”


Od 19 czerwca (prace można przygotować wcześniej) w ramach akcji prowadzony będziekonkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. Moje Bezpieczne Wakacje 2019 - (Nie)znane atrakcje mojego regionu - pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Formularz zgłoszeniowy zostanie uruchomiony wkrótce na stronie: BezpieczneWakacje.pl (zakładka Konkurs). 
W tym roku konkurs to także unikalna szansa na popularyzację nieznanych regionalnych atrakcji turystycznych na ogólnopolską skalę! 


Jak dołączyć do akcji? 


Wystarczy na stronie BezpieczneWakacje.pl (zakładka Dołącz+ placówkę) przesłać zgłoszenie oraz:

1) przeprowadzić w czasie przedwakacyjnym zajęcia o tematyce bezpieczeństwa, na podstawie gotowych scenariuszy (dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, od 9 do 12 lat, od 13 do 16 lat)

2) lub umieścić baner informacyjny akcji na stronie internetowej Waszej szkoły.

Bezpłatne scenariusze i banery można pobrać ze strony internetowej BezpieczneWakacje.pl - zakładka pobierz.

Szkoły, które przyłączą się do akcji mogą dodatkowo otrzymać plakaty informacyjne i certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji. Zachęcamy do rozwieszenia tych materiałów w placówce. Wpłynie to pozytywnie na wizerunek oraz zwiększy zaufanie rodziców i dzieci. 
Zobacz też opinie o akcji BezpieczneWakacje.pl.

W tym roku materiały zostały wzbogacone o informacje nt. bezpiecznej turystyki przekazane przez Zarząd Główny PTTK.

W imieniu Zespołu BezpieczneWakacje.pl 
dr inż. Maciej Możejewski
BezpieczneWakacje.pl – to mogą być wakacje Twojego życia!