Po 3 latach realizacji projektu międzynarodowej współpracy szkół Socrates – Comenius w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Myszkowie, przyszedł czas na jego podsumowanie. Projekt Abracadabra zbliżył do siebie uczniów i nauczycieli ze szkół w Gandawie (Belgia), Salamance (Hiszpania), Fucecchio (Włochy), Nakle (Słowenia), Nakle nad Notecią (Polska) i Milevsku (Czechy).

W obecności zaproszonych gości: wizytatora pana Roberta Pośpiecha, przedstawicielek Urzędu Miasta pani Krystyny Jasińskiej i pani Marzanny Wieczorek, dyrektorów szkół myszkowskich oraz prasy zaprezentowano korzyści jakie odniosła szkoła poprzez udział w tym przedsięwzięciu. Podkreślono przede wszystkim możliwość zdobycia przez uczniów i nauczycieli niezapomnianych doświadczeń współpracy z partnerami z innych krajów, uzyskania wiedzy o innych kulturach europejskich i systemach edukacyjnych, możliwość zaprezentowania swojego kraju i szkoły na szerszym forum, zmotywowanie uczniów do  intensywniejszej nauki języka angielskiego oraz wzbogacenie szkoły o pewne środki trwałe, które będą służyć wszystkim w przyszłości.

Przedstawicielka Rady Rodziców pani Jolanta Zięba podkreśliła wagę integracji między państwami, która w autentyczny sposób miała sposobność zaistnieć poprzez realizację poszczególnych zadań projektu. Z kolei przedstawiciel społeczności uczniowskiej Kamil Popiół z klasy IV c zwrócił uwagę na podobieństwa między dziećmi w innych krajach europejskich, które bawią się tak samo.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość degustacji potraw pochodzących z krajów biorących udział w projekcie.

Imprezie towarzyszyły wystawy pamiątek z krajów partnerskich oraz rekwizytów i gier powstałych w czasie trwania projektu.