Abrakadabra! Sprawmy by nasze boisko świeciło pomarańczowo jak słońce.

Comenius mówi „Abrakadabra” i boisko staje się pomarańczowym, magicznym miejscem dającym wiele możliwości do ruchu i zabawy, z nowymi dźwiękami, kolorami i kształtami. W ten sposób chcemy stworzyć przyjazną uczniom przestrzeń, kładąc kres nudzie, nietolerancji, obojętności i agresji. Dzięki projektowi uczniowie zaczną patrzeć inaczej na otaczający ich świat, zainteresuje ich więcej niż własne sprawy. Dzięki zdobytym materiałom z partnerskich szkół będą mieli możliwość spojrzenia dalej poza lokalne środowisko. Z wykonanymi przez siebie materiałami, ozdobami, wydarzeniami projektu „Abrakadabra” chcemy, aby nasi wychowankowie sami zaczęli  rozwiązywać problemy, chcemy, żeby mierzyli się z samym sobą i innymi, potrafili się dzielić, chcemy pomoc im być szczęśliwymi w duchu solidarności i współpracy. Pomarańczowy – to kolor, który współgra z naszymi oczekiwaniami. Jest jak słońce, to symbol ciepła, ruchu, witalności.  Tak pomarańczowy to kolor przyjaźni i serdeczności, to kolor bawiącego się dziecka, święta i przytulności. Ta barwa sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, wyrozumiali i potrafimy się lepiej porozumiewać – tak jak chciał tego Comenius!