BIBLIOTEKA SZKOLNA PROPONUJE

Szanowni Państwo, zmagamy się z bardzo trudną rzeczywistością. Epidemia ograniczyła nas pod każdym względem. Nie możemy fizycznie odwiedzać szkół i bibliotek – skarbnic wiedzy. Dlatego też przesyłamy linki z literaturą polecaną przez ekspertów, przeznaczone dla bibliotek szkolnych. Życzymy przyjemnej lektury i zdrowia. Książka na pewno nam pomoże.

Poniżej przedstawiamy aktualizowany wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków. Zapraszamy

Pozdrawiamy nauczyciele- bibliotekarze

KOMIKS

Proponujemy Wam Kochani stworzenie komiksu, którego tematem jest popularne dziś hasło - „ ≠ Zostaję w domu, nie nudzę się”. W tym celu możecie wykorzystać znane Wam programy do tworzenia komiksów lub skorzystać z proponowanego przez nas bezpłatnego programu COMICA. To prosty w obsłudze program, który daje możliwość wykorzystywania własnych fotografii. Twórcy scen komiksowych pozostaje tylko dodanie tekstów w „chmurkach”. Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemem Android i jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play (https://tiny.pl/tlv4d). Możecie gotowe komiksy przesłać na adres email: juew@wp.pl Czekamy na komiksy i życzymy miłej zabawy z COMICĄ.

ZERKNIJCIE TEŻ NA TE STRONY POLECAMY 

ZAPROŚCIE DO ZABAWY NA WIRTUALNEJ MINI BIBLIOTECE ZASOBÓW EDUKACYJNYCH TAKŻE WASZYCH RODZICÓW

http://pisupisu.pl/ GRY EDUKACYJNE

https://www.edupics.com/

LekturyMP3.pl https://www.youtube.com/channel/UCXDZC3xJ4HdGesKt5FG9Okg

https://dyktanda.online/app/ DYKTANDA

 To propozycje na ostatni tydzień kwietnia i pierwszy tydzień maja. Pozdrawiamy – nauczyciele bibliotekarze!!!!!!!!!!!!!!!!

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. "Moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją" – podkreśla UNESCO w przesłaniu tegorocznego święta. Obchodzone na całym świecie 23 kwietnia święto książki wywodzi się z Katalonii. Pierwszy raz zorganizowano je w 1926 r. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira, a także śmierci Inki Garcilasa de la Vegi. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę.

 

RAZEM DAMY RADĘ.

CZYTAJ,OGLĄDAJ,DZIAŁAJ,MIEJ NADZIEJĘ !!!!

Proponujemy wam wirtualne spacery po muzeach, galeriach sztuki, parkach rozrywki.

Życzymy miłej zabawy.

https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,najwieksze-muzea-zapraszaja-na-wirtualne-zwiedzanie,wia5-4-2796.html

https://kukulturze.pl/utknales-w-domu-te-12-slynnych-muzeow-oferuje-wirtualne-spacery/

https://kulturadostepna.pl/on-line/wirtualne-muzea

https://www.dzieckowpodrozy.pl/10-najciekawszych-muzeow-ktore-oferuja-wirtualne-spacery/

https://www.matczynefanaberie.pl/zostan-w-domu-wirtualne-muzea-dla-dzieci/

https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Muzea-online-zwiedzanie-muzeow-w-Polsce-przez-internet-za-darmo-KORONAWIRUS

https://www.dzieciochatki.pl/wakacje-z-dziecmi/wirtualne-muzeum-zwiedzanie-z-dziecmi

Miejsca gdzie uczniowie mogą czytać lektury i nie tylko:

https://woblink.com/katalog/ebooki/darmowe

https://www.youtube.com/?hl=pl&gl=PL

https://lektury.gov.pl/

można ściągnąć wygodną aplikację mobilną partnera lektury.gov.pl od Legimi

http://chmuraczytania.kartalia.pl/http://bookini.pl/http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/https://pl.wikisource.org/wiki/Wiki%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a:Strona_g%C5%82%C3%B3wnahttps://pamiec.pl/pa/biblioteka-cyfrowa/publikacjehttp://www.ebooks43.pl/https://librivox.org/?fbclid=IwAR0lOYDZKxbmacP8QQ-WLMP7u9OSrj7Iu8-WudnhTcalS8Ml5ZVIMRSrXZUhttps://sklep.nck.pl/pl/c/E-booki/4http://www.publio.pl/e-booki,darmowe.htmlhttps://www.nexto.pl/ebooki/darmowe_c1219.xml?uid=8092https://virtualo.pl/ebooki/?price=1https://helion.pl/kategorie/darmowehttps://ninateka.pl/

 (ekranizacje, teatr-gdyby ktoś nie dał rady lektur czytać:)

https://open.spotify.com/playlist/74wqfAUBTxFjmxEOyaxNZVhttps://books.google.com/

https://miastodzieci.pl/bajki/k/bajki-do-czytania/https://bajki-zasypianki.pl/bajki-onlinehttps://basn.pl/bajki/do-czytania.php

https://biblioteka.pl/artykul/Polecamy-Darmowy-ebook-o-koronawirusie/9618#comments

https://www.bajkowisko.pl/posluchaj-za-darmo/

https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom/

https://open.spotify.com/playlist/74wqfAUBTxFjmxEOyaxNZV

KONKURS, KONKURS, KONURUS!!!!

Wszystkich uczniów, którzy lubią wyrażać swoje emocje poprzez prace plastyczne gorąco zachęcamy do przelewania swoich emocji związanych z obecną sytuacją i stworzenia „obrazów” techniką dowolną. Po powrocie do szkoły zorganizujemy wystawę waszych prac. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.

TRZYMAJMY SIĘ!