W dniach 13 i 15 listopada klasy V c i VI b brały udział w spotkaniu z gościem, który już na stałe wpisał się w grafik naszych działań prozdrowotnych. Pani Iwona Chmurzewska tym razem zachęcała dzieci do spożywania jesiennych sałatek i surówek. Zanim uczniowie przystąpili do przygotowania potraw nasz gość przedstawił wszystkie korzyści jakie przynosi codzienne spożywanie świeżych warzyw i owoców, a szczególnie bogactwo witamin, których nie znajdziemy w żadnych innych produktach. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem zabrali się do pracy. W końcowym efekcie mogliśmy podziwiać i kosztować m.inn. surówki z kiszonej kapusty, selera, marchewki z dodatkami zielonej pietruszki i orzechów oraz sałatki z owoców sezonowych. Nawet największy niejadek znalazł dla siebie coś smacznego, a przede wszystkim zdrowego!

Pani Chmurzewska już zapowiedziała swoje przybycie na wiosnę, kiedy to będziemy przygotowywać nowalijkowe specjały.