Każdego dnia na świecie prawie 4.400 dzieci w wieku 12-17 lat zaczyna palić. Dlaczego to robią? Czasem jest to ciekawość, czasem chęć zrobienia czegoś zabronionego. Niektórym wydaje się, że palenie oznacza dorosłość.

W ramach profilaktyki antynikotynowej i realizowanych programów; „Znajdź właściwe rozwiązanie” i „Nie pal przy mnie proszę” jak co roku w listopadzie w naszej szkole odbywały się pogadanki oraz konkursy: plastyczny, wiedzy o nałogach i na prezentację multimedialną. Uczniowie prezentowali się w przygotowanych inscenizacjach. Młodsi brali udział w przedstawieniu przygotowanym przez klasę III b pod opieką Pani E. Stefańczyk. Poszarzała cera, zmarszczki, żółte palce, brzydki zapach, czy też choroby układu oddechowego i krążenia, to tylko niektóre ze skutków palenia papierosów, przekonywali uczniowie. Równie niebezpieczne jest  palenie bierne, dodała Pani Dyrektor E. Gocyła.

Klasy starsze spotkały się   6 grudnia na apelu podsumowującym  kampanię. Podczas spotkania  obejrzeliśmy  inscenizację, którą zaprezentowali uczniowie klas VI a i VI c pod opieką Pań M. Gurtkiewicz i M. Wachowicz. Swoją prezentacją multimedialną pochwalił się również uczeń klasy Vc Wiktor Haciuk. Praca ta zdobyła I miejsce w konkursie pt. „Stop nikotynie”. Na koniec nagrody laureatom konkursów wręczyła Pani Dyrektor A. Okraska oraz gość specjalny tego spotkania Św. Mikołaj, który przybył do uczniów wraz ze słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Laureaci konkursów

Konkurs wiedzy o nałogach

Klasy IV

III miejsce Igor Wrzesiński IV d