Tak jak w ubiegłym roku  i w tym kontynuowaliśmy akcję: „Maj – miesiącem zdrowia”. W tym czasie poruszaliśmy więcej tematów związanych ze zdrowiem. Hasło przewodnie brzmiało:” Żeby zdrowym być-trzeba zdrowo żyć”. Pod tym hasłem odbywały się m. inn. konkursy wiedzy o zdrowiu, plastyczny, na prezentacje multimedialną. Uczniowie klas IV d i V a spotkali się ze specjalistą ds. żywienia Panią Iwoną Chmurzewską, z którą przygotowywali pyszne i zdrowe pasty kanapkowe. Rodzice uczniów wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem P.S.S.E w Myszkowie Panią Ewą Surmą, która w ramach programu „Żywienie na wagę złota” opowiadała jak powinien wyglądać prawidłowy jadłospis ucznia, i jakie najczęściej popełniamy błędy w żywieniu  naszych pociech. Zdrowie to nie tylko właściwe odżywianie, dbanie o higienę, ale również aktywność fizyczna. W tym roku zorganizowaliśmy dla naszych uczniów z klas integracyjnych mini paraolimpiadę. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy zaprzyjaźnione przedszkole nr. 3. Wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami dzielnie pokonywali urozmaicone tory przeszkód przygotowane przez Panią Izabelę Haluk – rehabilitantkę szkoły i nauczycieli wychowania fizycznego. Także pozostali uczniowie mogli sprawdzić się w różnych konkurencjach sportowych. Dniem kończącym akcję był 1 czerwca, który przebiegał pod hasłem: „Przeżyjmy na sportowo, w duchu fair play i super zdrowo”. Wszystkim udzielił się nastrój zbliżającego się Euro 2012, czego dowodem były dominujące w ubiorze barwy narodowe i liczne gadżety kibica. Uczniowie po intensywnym wysiłku mogli posilić się zdrowymi, ekologicznymi kanapkami przygotowanymi przez rodziców.

Laureatami konkursów zostali:

W konkursie wiedzy o zdrowiu klas II i III

I miejsce Aleksandra Jędrusiak klasa III c

Krystian Biały klasa III d

II miejsce Emilia Sonsala klasa II a

Kornel Starczewski klasa III b

Igor Wrzesiński klasa III d

III miejsce Jakub Kucharski klasa III d

Do międzyszkolnego konkursu wiedzy o zdrowiu zakwalifikowali się:

Zuzanna Pawelska kl. VI a, Wojciech Świerz kl. VI b, Daniel Skowron kl. VI c

W międzyszkolnym konkursie wiedzy o zdrowiu

I miejsce   -  Jacek Morel sp nr 3