Jak co roku w naszej szkole miesiąc maj obchodzony jest, jako miesiąc zdrowia. W tym czasie więcej mówimy o sposobach na zdrowy styl życia. W tegorocznym programie nie zabrakło konkursu na „stół pełen zdrowia”, podczas którego klasy IV-VI wykonywały i degustowały zdrowe potrawy. Uczniowie w formie plastycznej prezentowali  wartości odżywcze swojego ulubionego warzywa lub owocu. Odbywały się spotkania z pielęgniarką szkolną, która realizowała program „Trzymaj formę” oraz z psychologiem, który w ramach założeń  programu szkoły promującej zdrowie przeprowadził warsztaty pt.”Młodość wolna od narkotyków i nikotyny”. Nauczyciele informatyki poruszali tematy związane z bezpieczeństwem w sieci. Natomiast nauczyciele  wychowania fizycznego przygotowali dla dzieci liczne konkurencje sportowe. Odbył się również wewnątrzszkolny i międzyszkolny konkurs wiedzy o zdrowiu.

Wyniki konkursów:

„Stół pełen zdrowia”

I miejsce: Klasa IV b, V a, VI c

Międzyszkolny konkurs wiedzy o zdrowiu:

I miejsce: Katarzyna Trela sp. Nr 7

II miejsce: Izabela Gurbała sp. Nr 2