Prawidłowe odżywianie się to dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a tym samym energii i substratów potrzebnych do utrzymania zdrowia i wszystkich funkcji organizmu. Każdego dnia nasz organizm potrzebuje około 60 różnych składników. Nie istnieje produkt spożywczy, który zawierałby wszystkie  niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich, potrzebnych dla organizmu ilościach. Tylko wykorzystanie wielu różnych produktów pozwala na właściwe zbilansowanie diety. Sposobem  zaprezentowania dzieciom zasad zdrowego żywienia, było stworzenie piramidy zdrowia. W projekcie tym wzięli udział uczniowie klas IV-VI, którzy mieli za zadanie wykonać odpowiednią grupę produktów znajdujących się w piramidzie. Efekt końcowy zrobił duże wrażenie.