16 października br. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: „Ratujemy i uczymy ratować”.

Uczniowie klas IV a, IV b, V d i VI a  wraz z nauczycielami pod nadzorem pielęgniarki szkolnej Pani Małgorzaty Kozak, nauczyciela Pani Liliany Dratwy oraz pedagoga szkolnego Pani Magdaleny Ciekot – Rudawskiej uczyły się jak rozpoznać zatrzymanie krążenia i oddychania oraz prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową.

Każdy uczeń miał możliwość wypróbowania swoich umiejętności na fantomach otrzymanych od WOŚP. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i na pewno będzie kontynuowana w kolejnych latach. Na koniec spotkania pielęgniarka szkolna mając na uwadze „sezon grypowy” przypomniała o podstawowych zasadach profilaktyki grypy i zachorowań grypopodobnych. Szczególną uwagę zwróciła na dbałość o higienę osobistą  i otoczenia oraz pozostania w domu w przypadku zachorowania.