25 października w Światowym Dniu Walki z Otyłością wychowawcy, rodzice i uczniowie naszej szkoły obchodzili po raz pierwszy „Dzień sałatkowy” . To, że warto odżywiać się zdrowo, przenieśli z teorii w praktykę, przynosząc do szkoły oprócz zeszytów i książek produkty do wykonania sałatek owocowych i warzywnych. Na drugiej godzinie lekcyjnej na korytarzach pojawiły się kolorowe stoły, udekorowane  elementami jesiennymi- dyniami, kasztanami, wrzosami i kolorowymi liśćmi. A wśród pięknych dekoracji stanęły efekty pracy dzieci. W młodszych klasach wykonane z pomocą rodziców zachwycały nie tylko smakiem, ale i pomysłowością składników oraz sposobem podania. Klimat tego dnia postaraliśmy się uchwycić na zdjęciach.

Forma konkursowa prezentacji okazała się być zbyt trudna do rozstrzygnięcia dla jury w składzie: Pani  dyrektor Aleksandra Okraska, z-ca p.Elżbieta Gocyła, specjalista ds. żywienia, intendent p. Iwona Będkowska   oraz przedstawiciel uczniów. Zachwyciły dekoracje stołów: kl.Ib,  (obrus z liści sałaty) IIa  i IIb, III a i III d oraz  V c. Oryginalne sałatki pojawiły się na stołach : kl. I b, III b, VI b i VI c. O ich składzie i sposobie przygotowania opowiadali sami wykonawcy. Wszystkie przepisy zostaną zebrane i ujęte w szkolnej Księdze przepisów na zdrowie.

Zwycięzcami są wszyscy uczniowie, bo tego dnia ich szkolne menu urozmaicił zdrowy, kolorowy posiłek.  Moment degustacji okazał się najprzyjemniejszym wydarzeniem tego dnia. Akcja zainicjowana przez nauczycielki przyrody p. M. Cierpiał i M. Wachowicz będzie na stałe ujęta  w kalendarzu wydarzeń szkolnych.