8.XI w dniu „Europejskiego Dnia Zdrowego Gotowania i Jedzenia” uczniowie klas I-III przystąpili do ogólnopolskiej akcji: „Śniadanie daje moc” i wspólnie z kolegami z całej Polski w tym dniu przygotowali i zjedli drugie śniadanie. Na stołach królowały kolorowe kanapki, nie zabrakło również owoców sezonowych i soków. Uczniowie poznawali i analizowali 12 zasad zdrowego odżywiania. Klasa II c z wychowawcą Panią Jolantą Zamorą przygotowała dosłownie królewskie śniadanie przebierając się z tej okazji w stosowne szaty. Przy wspólnym stole nie zabrakło księżniczek i książąt, a że elegancki strój zmusza do odpowiedniego zachowania, to przy stole można było zauważyć wysoką kulturę spożywania posiłku.

Mamy nadzieję, iż takie akcje wykształcą wśród uczniów prozdrowotne nawyki w zakresie prawidłowego żywienia. Dzieci zrozumieją jak ważne jest pierwsze i drugie śniadanie.

Dzień 8 listopada  na stałe zagości w naszym w naszym szkolnym kalendarzu jako dzień wspólnego spożywania drugiego śniadania.

Na zdrowie!