6 listopada 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Myszkowie po raz kolejny włączyli się do Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”

Wprowadzeniem do zdrowego śniadania była prelekcja na temat prawidłowego odżywiania przeprowadzona przez nauczycieli. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowia.

Wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy smaczne, zdrowe i pełne witamin kanapki .Wykorzystane zostały owoce i warzywa otrzymane dzięki współpracy z Agencją Rynku Rolnego . Dzięki akcji Śniadanie Daje Moc uczniowie wiedzą, że śniadanie jest bardzo ważne, daje dobrą energię na cały dzień.

„Śniadanie jest jak włączenie przycisku start w maszynie, która od wczesnego rana zaczyna działać i produkować dla nas najwyższej jakości produkty- czyli witalność, energię, koncentrację, przyspieszenie dla metabolizmu, sytość czyli bezcenną równowagę w organizmie….”- Agata Lewandowska dietetyk- psycholog.

Dzięki niemu dzieci mają więcej zapału i sił do nauki i zabawy lepiej pracują na lekcji, potrafią się skoncentrować, dzięki temu osiągają lepsze wyniki w nauce.

Realizując zadania edukacyjne „ Śniadanie daje moc” zdałyśmy sobie sprawę, że w naszej szkole promującej zdrowy styl życia tego typu działania integrują uczniów, rodziców i nauczycieli. Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych- nauczanie przez działanie pozwala na skuteczną walkę z tzw. śmieciowym jedzeniem

Opracowały

mgr Joanna Płachta

mgr Sonia Gocyła Leszczyk

mgr Iwona Ciuk

mgr Katarzyna Słabosz

W Dniu Zdrowego Śniadania również uczniowie klasy I b pod opieką wychowawcy p. Renaty Skalskiej przygotowali zdrowe, kolorowe i bardzo smaczne kanapki. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele   przyjemności. Dzieci nauczyły się jak ważne jest  codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu.