W dniach od 14 do 18 kwietnia 2008r. w naszej szkole trwał Tydzień Integracji – Dni Otwarte Klas Integracyjnych. Corocznie, od 2000r., od kiedy powstał w szkole pierwszy oddział integracyjny, podczas święta integracji organizowane są zajęcia otwarte dla rodziców, zaproszonych gości, zaprzyjaźnionych przedszkoli. W tym roku szkolnym tematem przewodnim spotkań klasowych było hasło:

Nasz kolorowy świat jest bez wad – wiosenne marzenia dzieci”.

Podsumowaniem tego święta była wspólna zabawa podczas II Wieloboju Integracyjnego. Impreza w dn. 18 kwietnia 2008r., która była udziałem wszystkich klas integracyjnych, przysporzyła wszystkim wielu pozytywnych emocji. Warto również dodać, że w tym szczególnym dniu uczniów nie obowiązywał strój szkolny i ubrania dzieci mieniły się wszystkimi kolorami tęczy.

W tym roku na Wielobój Integracyjny przybyli Piraci, którzy w poszukiwaniu skarbów dotarli aż do Myszkowa. Uczniowie nie przestraszyli się wcale groźnego kapitana      i jego załogi, i dzielnie odpowiadali na pytania, a nawet podarowali piratom wiele cennych skarbów, m.in. książkę, latawiec, piłkę oraz wiele piosenek. Pokazali jak wspaniale może być w szkole, zaprezentowali ciekawą choreografię do piosenek z użyciem parasoli, latawców i innych rekwizytów, przekonywali, że tutaj mają okazję  zdobywać prawdziwe i bezcenne skarby. Dzieci udowodniły, że doceniają skarby, które codziennie zdobywają w szkole. Są to: nauka i wiedza (ich symbolem była książka), dobry humor, spełnienie marzeń (latawiec), radość i zabawa (piłka) . Kapitan pirackiego statku był bardzo zadowolony z wyprawy, życzył uczniom, by zdobywane w szkole każdego dnia skarby coraz bardziej się powiększały i uczyniły ich bogatymi i szczęśliwymi.

W role piratów wcieliły się uczennice z kl. VI c: Edyta Brzezicka, Justyna Frączek, Karolina Kozera, Patrycja Myga;  Kapitan - p.mgr Jolanta Zamora.  Piosenki zaśpiewali: Zuzanna Zimońska, Inga Helmani i Bartosz Labocha z kl. III a,  Ewelina Ponicka i Klaudia Kozieł z kl. Va,  Karolina Kowalska i Anna Jabłońska z kl. VI a .Układy choreograficzne zaprezentowały uczennice z kl.Va i kl.VIa. W inscenizacji wziął udział także Dominik Różewicz z kl. Va. Łącznie,  w przedstawieniu, uczestniczyło 28 uczniów.

Piraci cieszyli się ze zdobytych łupów, a uczniowie zdobyli nowe skarby dla siebie. Zostały bowiem rozstrzygnięte dwa konkursy plastyczne, które zorganizowali nauczyciele w czasie trwania Tygodnia Integracyjnego:

- Międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Nasz kolorowy świat jest bez wad – wiosenne marzenia dzieci”.

Wiodącą formą plastyczną wykorzystaną przez uczniów była MANDALA - nowatorska metoda stosowana w terapii i pracy z uczniami. Jest to jeden z elementów realizowanych przez szkołę działań w ramach międzynarodowego projektu Sokrates Comenius pod hasłem: „Abrakadabra”. Jury oceniło prace plastyczne i przyznało dyplomy w trzech kategoriach.

I Kategoria: Przedszkola

I miejsce+ nagroda specjalna     Przedszkole Nr 1   Daria Furman

II miejsce      Przedszkole Nr 2   Ola Lenartowicz

III miejsce     Przedszkole Nr 3   Karolina Solska

II Kategoria:  kl. I-III

I miejsce+ nagroda specjalna     Kacper Wrona  kl.I   SP Nr 7

II miejsce     Małgorzata Borówka  kl.IIa   SP Nr 5

III miejsce     Katarzyna Trela  kl.I   SP Nr 7

III Kategoria: kl. IV- VI

I miejsce+ nagroda specjalna    Katarzyna Dej   kl.VI d   SP Nr 5

II miejsce     Marcin Garstka   kl.VI    SP Nr 1

III miejsce     Iwona Wasiak   kl. IV    SP Nr 5

Przyznano również trzy nagrody specjalne dla uczniów klas integracyjnych ufundowane przez doradcę metodyka kształcenia zintegrowanego

p. mgr A Kosakowską:

I miejsce     Michał Stasiura kl. VI b

II miejsce    Patryk Celp kl. VIb

III miejsce   Grzegorz Kudra kl. VI

.

-Szkolny konkurs plastyczny na plakat pt. „Mój kolorowy świat jest bez wad – wiosenne marzenia dzieci”

I miejsce     kl. III a

II miejsce    kl. VI a

III miejsce  kl. IV a  i kl. I a

Następnym punktem imprezy były konkursy z wiedzy ogólnej i zawody sportowe.