W dniu 31.05.2012r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Integracji. Impreza była podsumowaniem Tygodnia Integracyjnego. Obchodzony jest on w naszej szkole od 12 lat. W tym roku szkolnym uroczystości obywały się w dniach od 28.05.2012r. – 1.06.2012r.  Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów była maksyma Marka Twaina – „Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym Twoim życiu”.

Podczas akademii do wspólnego świętowania, gospodarz naszej szkoły p. dyr. Aleksandra Okraska zachęciła uczniów klas integracyjnych: I a, II a, III a, IV a, V a, VI a. Swoją obecnością podczas akademii zaszczycili nas pan wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Grzegorz Wnuk, burmistrz miasta Myszkowa p. Włodzimierz Żak, dyrektor PPPP w Myszkowie p. Robert Pawlik, dyrektor MOPS – u  pani Agnieszka Ludwig.

Prowadzący akademię uczniowie kl. IV a -  Wiktoria Duda i Maciej Karczmarczyk spisali się „na medal”. W profesjonalny sposób prezentowali kolejne występy swoich kolegów z klas integracyjnych I a, II a, III a, IV a i IV d przygotowanych przez nauczycieli:

p. E. Gocyłę, J. Pucek, A. Bulską, I. Ciuk, G.Woś i N. Grabowską.

Efekty współzawodnictwa uczniów klas integracyjnych zostały docenione i nagrodzone.  Zaproszeni goście wręczyli nagrody w kategoriach:

·        plakat – „Przepis na radosną szkołę”

I miejsce           -           uczniom klasy II a

II miejsce           -           uczniom klasy III a

III miejsce           -           uczniom klasy I a

·        kategoria prac dla uczniów niepełnosprawnych – symbol –  „Jesteśmy dobrymi kolegami”, „Przyjaźnimy się”

Każdy uczeń otrzymał symboliczne słoneczko – pluszową maskotkę, przypominającą, że dzięki przyjaźni czujemy się szczęśliwi.

·        kategoria – praca literacka „Przepis na wspaniałą szkołę – krótka forma wypowiedzi”

I miejsce           -           Małgorzata Ludwig kl. V c

II miejsce           -           Zuzanna Wypchlak kl. IV a

III miejsce           -           Agata Borówka kl. VI a

Uczniom wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Tydzień Integracyjny to  wielkie święto naszej szkoły. Cieszymy się bardzo, że razem z nami uczą się koledzy „sprawni inaczej”.

Jesteśmy dumni, że potrafimy się ze sobą przyjaźnić i mamy „przepis” na udaną integracyjną szkołę.