W dniu 14.06.2013 r uczniowie oddziałów I-VI a były uczestnikami pikniku integracyjnego w Rzędkowicach.

Spotkanie było podsumowaniem Tygodnia Integracyjnego w dniach 03.06-07.06.2013 w ramach corocznych obchodów Święta Integracji w naszej szkole.

Tegoroczne 13-te obchody były  szczególnie ważne  przebiegały pod hasłem  „Bezpiecznie razem”.

W przepięknej scenerii urokliwych Rzędkowic rozpoczęła się część oficjalna.

Szanownych gości: na czele z naszą panią dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 5 Aleksandrę Okraskę i wicedyrektor ds. Szkoły Podstawowej Elżbietę Gocyłę oraz przedstawicieli Urzędu Miasta panią kierownik Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli Marzannę Wieczorek oraz zastępcę panią Jolantę Kempę, przywitali prowadzący od lat imprezy integracyjne uczniowie klasy V a: Maciej Karczmarczyk i Wiktoria Duda. Przywitany został również przedstawicieli Straży Pożarnej z Zawiercia, oraz goszczący nas prezes fundacji „Domin” pan Jacek Alaba oraz przedstawiciele rodziców z panią Dorotą Witnik –Sobotą.  Grono najmłodszych uczestników imprezy tworzyła 40 osobowa grupa z przedszkola Integracyjnego nr 3 w Myszkowie.

Po części oficjalnej zostały rozdane nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach organizowanych w ramach obchodów Święta Integracji.

Oto zwycięzcy:

Praca plastyczna „ Bezpiecznie razem”

I miejsce Weronika Flak V a

II miejsce Katarzyna Pełka III a

III miejsce Filip Maślankiewicz I a, Dominika Nowak I a

Plakat:

I miejsce  klasa III a

II miejsce klasa II a VI a

III miejsce klasa Va

Po części oficjalnej rozpoczął się występ uczniów klasy II a, III a, Va przygotowany przez panią Aleksandrę Bulską, i panią Joannę Płachtę.

Uczniowie w sposób humorystyczny odtwarzali scenkę spotkanie z wcielającymi się w rolę policjanta, strażaka, i pielęgniarki uczniami kl. IIIa i Va. Przypominali rymowane zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu i na ulicy.

Po części oficjalnej odbyła się najważniejsza część imprezy plenerowej.

Całość przygotowała i nadzorowała pani Iza Haluk. Wszyscy uczniowie w małych grupach mogli wziąć udział w następujących działaniach sportowo- rehabilitacyjnych.

W międzyczasie dzieci i zaproszeni goście mogli skosztować przygotowanych przez rodziców słodkości oraz posilić się pieczoną kiełbaską.

To niezwykłe spotkanie dla uczniów klas integracyjnych przygotowane dzięki wielkiemu zaangażowaniu dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców przyniosło oczekiwane efekty.

Radość i aktywność dzieci niepełnosprawnych ich wspólna rywalizacja z kolegami zdrowymi jest najlepszą formą rehabilitacji. zaś  uśmiech na twarzach uczestników są nagrodą dla rodziców i nauczycieli.

Mamy nadzieję, że podejmowane od  12 lat działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych gwarantują realizację hasła

„Oprócz wiedzy potrzebne jest serce”

Filmik nr1

Filmik nr2