Pod tym hasłem 30 maja 2014r. w ZSP Nr 5 Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Myszkowie odbyła się kolejna edycja Pikniku Integracyjnego – Paraolimpiady dziecięcej z udziałem przedszkolaków, uczniów klas specjalnych z SP Nr 4 i ZSP Nr 3 oraz oddziałów uczniów klas integracyjnych z naszej szkoły.

Impreza zaplanowana na terenie rekreacyjnym „Podlas” musiała trafić pod dach szkoły, ze względu na kapryśną aurę. Nic nie było w stanie zepsuć humorów uczestników.

Szczegółowo opracowany harmonogram to zasługa nauczyciela rehabilitanta p. Izabeli Haluk. Zrealizowany przy wsparciu pedagoga szkolnego p. Magdaleny Ciekot – Rudawskiej i zaangażowaniu wszystkich nauczycieli klas integracyjnych oraz pomocy grupy wolontariuszy z kl. III s Gimnazjum Nr 5 sprawił, że wszyscy czuli się bezpiecznie.

Atrakcji tego dnia nie brakowało. Po oficjalnym otwarciu i powitaniu zaproszonych gości przez z – cę dyrektora p. Elżbietę Gocyłę głos zabrał Burmistrz Miasta p. Włodzimierz Żak, który objął przedsięwzięcie honorowym patronatem . Życzył uczestnikom udanej zabawy i rywalizacji, w której nie ważny jest wynik, a wola walki i chęć pokonania własnych słabości. Otrzymał ogromne brawa od wszystkich uczestników ubranych w ufundowane przez władze miasta koszulki z logo Myszkowa. Dyrekcja, Grono Nauczycielskie i uczniowie uhonorowali gościa symbolicznym upominkiem – wręczając obraz pt.„Miasto nocą”. Podobny prezent został wręczony sponsorowi imprezy p. Andrzejowi Sutkowskiemu, przedstawicielowi firmy ubezpieczeniowej AVIVA.

Po części oficjalnej ruszyliśmy do dzieła - wyścigi rzędów rozgrzały uczestników. Zjeżdżanie na dmuchanym zamku, loteria fantowa, malowanie twarzy -to atrakcje umilające czas spędzony na wspólnej zabawie. Szkolna sala gimnastyczna pierwszy raz gościła instruktorkę jogi – p. Tamarę Galińską. Zaprezentowała zestaw ćwiczeń dla duszy i ciała. Uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami wyciszali się wykonując proste asany. Zmiana rytmu muzyki na gorącą zumbę to propozycja pani Marioli Pasikowskiej, która rozruszała większość uczestników.

Na koniec spotkanie ze strażakami. Pokaz gotowości jednostek Powiatowej Straży Pożarnej w Myszkowie wypełnił ten wyjątkowy dzień.

Wszyscy uczestnicy mogli uzupełnić spalone kalorie dzięki poczęstunkowi przygotowanemu przez rodziców ze Stowarzyszenia „W stronę marzeń” pod kierunkiem p. Doroty Witnik – Soboty.

W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Myszkowie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom:

Tu zobaczysz więcej zdjęć