Tegoroczne obchody święta integracji odbywały się pod hasłem: „Być dobrym to jest coś, ale postępować dobrze to znaczy więcej”.

Zajęcia prowadzone w ramach Tygodnia Integracyjnego pozwoliły zrozumieć wartości dobra. Uczniowie uczestnicząc w konkursach, wyróżniali dobro, które zawsze zwyciężało nad złem, promowali wartości pozytywnego patrzenia na świat. Ciekawe, fascynujące pomysły zostały wyróżnione i nagrodzone.  Zakończeniem obchodów były występy uczniów klas integracyjnych, którzy przygotowali inscenizację „Bajki” H. Sienkiewicza oraz zatańczyły menueta.

Koordynatorem obchodów święta integracji były p. Aleksandra Bulska oraz Grażyna Woś

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OTWARTYCH TYGODNIA INTEGRACYJNEGO

Temat zajęć

Osoby prowadzące

II a

25.04.2017

8.00-9.00

Czy udzielając komuś pomocy powinniśmy oczekiwać wdzięczności ? rozmowa o dobrych uczynkach inspirowana bajką „ Gołąb i mrówka” .Odgrywanie scenek między zwierzętami. Dodawanie i odejmowanie , mnożenie i dzielenie w zakresie 50.

mgr Iwona Ciuk

mgr Katarzyna Słabosz

III a

25.04. 2017

9.50-9.40

„ Co zrobić, by wszystkim nam było ze sobą dobrze?”Omówienie treści wiersza M. Berowskiej pt. „ O radościach i smutkach i innych różnych sprawach. Moje zalety i wady. Próba wypracowania metod zachowań

mgr Aleksandra Bulska

mgr Małgorzata Konieczna

IV a

8. 00

Chcę być dobrą koleżanką, dobrym kolegą( godz. z wychowawcą.) Praktyczne wykorzystanie ułamków dziesiętnych- wyrażenia dwumianowane.

mgr Małgorzata Gurtkiewicz

mgr Bożena Bugaj

IV b

9.50-10.35

Dzielimy się dobrem- rozwiązywanie zadań tekstowych.

Dobro czyni cuda-wiersz B. Szabatch „ Do serca dalej niż do gwiazd”

mgr Aldona Mordalska

mgr Grażyna Woś

mgr Małgorzata Noszczyk

V a

25.04.2017

10.45-12.35

Papierowa wiklina- warsztaty rękodzielnicze. Praca indywidualna i grupowa, integracja klasy, usprawnienie dobrej współpracy.

mgr Marzanna Rotter

mgr Iwona Koba

VI a

8.50-9.40

W sieci wartości-jak Bartek pokonał zło? np. powieści „ Władca Lewawu” D.Terakowskiej. Co to znaczy być dobrym człowiekiem?-godz. z wychowawcą.

mgr Elżbieta Gocyła

mgr Magdalena Ciekot Rudawska