Każde dziecko to CZŁOWIEK posiadający swoje prawa

W ramach konkursu zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach o tytuł „Przyjazna szkoła” uczniowie i nauczyciele przygotowali apel poświęcony propagowaniu Praw Dziecka. Podjęte działania miały na celu przypomnienie praw i obowiązków dzieci, upowszechnianie ich znaczenia oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości.

Scenariusz powstał na podstawie Konwencji Praw Dziecka oraz materiałów dostępnych na stronie Rzecznika Praw Dziecka. Podczas apelu swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali uczniowie klas integracyjnych: V a i Vb przygotowani przez panie: Grażynę Woś, Małgorzatę Gurtkiewicz, Aldonę Mordalską i Dominikę Tomecką - autorkę ciekawej choreografii.

Emocje wzbudziły prezentacje multimedialne ilustrujące utwór „Piosenka o prawach dziecka” oraz taniec nowoczesny do piosenki „ABC jest proste jak 1,2,3” improwizujący bunt i radość dzieci. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, przypomniało wszystkim, że „Nie ma dzieci – są ludzie” - motto Janusza Korczaka. Było też okazją do podsumowania Tygodnia Integracji, w ramach którego odbyły się ciekawe zajęcia otwarte dla rodziców w klasach I – VI.

Na koniec specjalne podziękowanie dla młodych artystów i nauczycieli złożyła pani kierownik MZAESiP Marzanna Wieczorek. Uczniowie zrewanżowali się gościom upominkami z kolorowej ceramiki własnoręcznie wykonanymi na lekcjach techniki. Ten apel na długo zostanie w pamięci wykonawców i widzów szkolnego wydarzenia.

Obchody Tygodnia Integracji 23-27.04.2018

Dni otwarte szkoły z udziałem klas I-III , IV-VII i oddziałów przedszkolnych

„W dzieciństwie niewiele zależy od nas,

wiele zaś od tych, którzy są z nami”