Motto : „ Nigdy się nie poddawaj, zasługujesz na te najlepsze chwile” Jan Paweł II

W dniach 13.05.2019- 17.05.2019r tak jak corocznie organizowany był w Szkole Podstawowej nr 5 „ Tydzień Integracyjny”. Tegoroczne obchody naszego święta odbywały się pod hasłem: „Nigdy się nie poddawaj, zasługujesz na te najlepsze chwile” Jan Paweł II.

Zajęcia otwarte prowadzone w ramach Tygodnia Integracyjnego pozwoliły zrozumieć nam wartości dobra. Wyróżniono obszary działań, sformułowaliśmy zadania związane z kształceniem umiejętności emocjonalnych i społecznych. Uczestniczyliśmy w konkursach, przygotowaliśmy wiele przykładów to jak dobro zwycięża nad złem. Uczyliśmy się pozytywnego patrzenia na świat promowania wartości ważnych w życiu młodego człowieka. Nasze pomysły były ciekawe, fascynujące i świadczące o tym że mamy poczucie pozytywnych wartości, które tworzą sens naszego życia! Podsumowaniem tygodniowych działań był apel 17.05.2019 z udziałem dyrekcji szkoły, gości- pani wice burmistrz Iwony Franelak, nauczycieli pedagogów i uczniów klas I-VIII klas integracyjnych. Przedstawienie artystyczne przygotowali uczniowie klasy II a, Piotr Bereska, Teresa Kaptacz oraz Natalia Bereza przygotowani przez mgr Aleksandrę Bulską, mgr Małgorzatę Konieczną mgr Izabelę Trafalską –Pawlik.

Oto wyniki konkursów:

W kategorii plakat „Uśmiechnij się do mnie”

I miejsce –klasa II a

II miejsce klasa I a, V a

III miejsce klasa VI a

W kategorii praca literacka kl. IV-VIII- krótka forma wypowiedzi pisemnej- zaproszenie „ Zaproś mnie do siebie”

I miejsce Oliwia Matyja klasa IV a

II miejsce Oliwia Klimas klasa IV a

III miejsce Kacper Balwierz, Michał Wietrzyński klasa VI b

W kategorii praca plastyczno- techniczna „ Pozytywni bohaterowie naszych lektur”

I miejsce- klasa II a

II miejsce klasa IV a

III miejsce klasa IV b

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OTWARTYCH TYGODNIA INTEGRACYJNEGO

TERMIN: 13.05.2019-17.05.2019

Klasa Data Temat zajęć Osoby odpowiedzialne
I a 16.05.2019r

Ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem „Ćwiczenia matematyczne w obrębie czterech działań matematycznych".

Uśmiechnij się – świat będzie piękniejszy. Pozytywne emocje koleżeńskie

mgr Magdalena Najgebauer,

mgr Agata Hagno

II a 15.05.2019 Co nas bawi , uczy i cieszy? Ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem. Odgrywanie scenek dramowych do lektury J. Parazińskiej „ Szewczyk Dratewka”. Zabawy ruchowe „ W krainie baśni i bajek”