04.11.2010r. – to data, którą zapisujemy w kronikach szkolnych jako dzień uroczystego  otwarcia placu zabaw dla uczniów klas I -III powstałego w ramach programu rządowego "Radosna szkoła". Odbyła się w obecności władz miasta, dyrekcji szkoły, przedstawicieli uczniów i rodziców, w niezwykłej jak na listopad scenerii w  słonecznej aurze, wśród dywanów kolorowych liści  upiększających trawniki placu szkolnego. Uczniowie klasy III a  pod opieką wychowawcy p. Iwony Ciuk przygotowali krótka część artystyczną wyrażając podziękowanie Panu Burmistrzowi zaproszonym gościom, którzy przyczynili się do pomyślnego i terminowego zrealizowania inwestycji, której koszt wyniósł 127 700 i 50  % był sfinansowany z budżetu gminy.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez pana burmistrza Włodzimierza Żaka, panią dyrektor ZSP nr 5 Aleksandrę Okraskę, przedstawiciela RR panią Anetę Chmielińską oraz  uczniów. nastąpił akt uroczystego poświęcenia, którego dokonał ksiądz prałat Stefan Jachimczak. To oznaczać mogło już tylko jedno - oficjalne udostępnienie placu zabaw dzieciom. Jako symboliczny gest radości w niebo poszybowały kolorowe balony.

Teraz w czasie przerw najmłodsi nasi uczniowie mogą wypoczywać i bawić się bezpiecznie, korzystając z takich urządzeń jak: zjeżdżalnie, drabinki, równoważnia, huśtawki, zestaw drążków do ćwiczeń gimnastycznych oraz mini kosz do ćwiczeń w rzutach do celu. Jak się okazuje tak różnorodne przyrządy sprawiają, że nie jest to miejsce przeznaczone jedynie do zabaw, lecz będzie służyć uczniom klas I-III w czasie zajęć rekreacyjno - sportowych.

W czasie otwarcia uczniowie klas I-III obiecali, ze będą szanować plac zabaw i korzystać z niego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że do podobnych zasad zastosują się wszyscy użytkownicy. Zgodnie z regulaminem jest on przeznaczony dla dzieci do lat dziesięciu. Opiekunowie mogą wchodzić na jego teren tylko w obuwiu na płaskich obcasach.

Niech służy wszystkim milusińskim jak najdłużej!