„ To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest fascynujące”

Paulo Coelho

Pod tym hasłem w dniach:  25.05 2011-31.06.2011 r  w Szkole podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Myszkowie po raz kolejny  za sprawą nauczycieli klas integracyjnych zorganizowano „tydzień otwartych drzwi”. Na zajęcia zaplanowane w oddziałach od I do VI  zostali zaproszeni rodzice  obecnych i przyszłych klas oraz osoby zainteresowane indywidualizacją nauczania.

W trakcie uroczystej akademii na podsumowanie Tygodnia Integracji zostały ogłoszone wyniki konkursów, w tym międzyszkolnych: literackiego i plastycznego, nad którymi   honorowy patronat objął Burmistrza Miasta Myszkowa.

Wśród przedszkolaków swoje prace ilustrujące wiersz Hanny Niewiadomskiej pt.„Marzenia” najciekawiej zaprezentowali podopieczni z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Myszkowie.

I m-sce Karol Gradzik

II m-ce Jakub Opanski,  III m-sce Julia Garncarek

W kategorii klas szkoły podstawowej nagrodzono:

I m-sce Aleksandra Dominikowska SP nr 6 w Bielsku Białej

II m-sce Łukasz Siudut SP nr 6 w Bielsku Białej i Wiktoria Tworek SP nr 5 Myszków.

III m-sce Piotr Kałucki SP nr 13 Mysłowice

Praca literacka- „Kraina moich marzeń”- opowiadanie z elementami opisu pozwoliło uwolnić wodze fantazji i wśród pomysłów królowały wizje cukierkowe, baśniowe  i bardzo kolorowe.

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce Jakub Świeboda IV c

II miejsce Agata Borówka V a III miejsce Patrycja Wieszczyk VI a

wyróżnienie: Natalia Muszczek, Patrycja Karolczyk IV c

Nagrody książkowe i przybory plastyczne ufundowała RR szkoły podstawowej.

Zaproszeni goście i  uczniowie mogli podziwiać efekty pracy uczniów w postaci plakatów prezentujących wymarzone krainy. Najciekawsza praca w ocenie jury została wykonana przez uczniów klasy IV a pod kierunkiem wychowawcy p.  Małgorzaty Gurtkiewicz.  Zadanie zespołów klasowych było wymyślenie hasła odnoszącego się do świata dziecięcych marzeń. Oto najciekawsze pomysły:

„Klasa I a jest wesoła, piękna, śliczna i bajkowa. Kiedy wietrzyk wieje, słonko praży, każdy o przygodach marzy.”

Va - Nasze marzenia są fantastyczne i mam nadzieję, że realistyczne. Ich spełnienie to nasze największe pragnienie. Czy to się uda nikt tego nie wie, lecz przez nie można poczuć się jak w niebie.”

Życzymy wszystkim dzieciom, aby ich marzenia spełniły się!