Europejski Dzień Języków –to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego panie: Justynę Grabowską, Jolantę Pucek, Martę Szewczyk oraz Justynę Paligę. Uczniowie klas 3a,4b, 4c, 5a i 6b mieli okazję poznać interesujące informacje i ciekawostki dotyczące wybranych krajów, łamańce językowe, najdłuższe wyrazy danych krajów, idiomy ze świata oraz popularne zwroty w różnych językach. Europejski Dzień Języków pokazał, że nauka języków to doskonała rozrywka, a zdobywanie wiedzy na temat kultury innych narodów to fascynująca przygoda.